INARCSTUDIO

INARCSTUDIO

INARCSTUDIO

Alman ekolünde ve bakış açısında eğitim almış Beytullah Yılmaz ve Deniz Yılmaz'ın kurmuş olduğu Inarcstudio, minimalist dokunuşlarla maksimalist bir yapı ve konfor sağlamayı misyon edinmiş bir mimarlık atölyesidir.

Çalışma disiplinlerini Alman ideolojisi ve kusursuzluğu üzerine kuran Inarcstudio, çağdaş ve minimalist tarzı ön plana çıkarıyor.

İç mekandaki ihtiyaç ve talepler doğrultusunda köklenen ve dışa doğru büyüyen özgün tasarımların zerafetini ve zamansızlığını müşterileriyle buluşturuyor.

INARCSTUDIO

PAPER

INARCSTUDIO

Neden Bir İç Mimar İle Çalışmalısınız?

2022-07-12

Evet, belki de bir iç mimarın duymaktan en hoşlanmadığı cümle “Neden bir iç mimara ihtiyaç duyayım? Ben evimi kendi zevkime göre döşerim” :)

Size neden bir iç mimara ihtiyacımız var bundan bahsetmek istiyorum…

Eğer evinizi, iş yerinizi, odanızı, kısacası mekanınızı dekore etmek istiyorsanız, mutlaka alanında uzman ve referanslarını kontrol edebileceğiniz bir iç mimardan destek almanız gerekiyor.

Konfor alanı da benim için önemli!
İç mimarlar sadece mekanı dekore etmekle kalmaz aynı zamanda evin daha fonksiyonel bir biçimde kullanılmasını sağlamak için de çalışırlar. Örneğin aklınıza hiç gelmeyecek bir alana gizli ve birçok amaca hizmet edecek dolaplar yerleştirerek sizlere harika bölmeler oluşturabilirler. Bu bölmeler hem estetik açıdan şık durur hem de alandan tasarruf etmenizi sağlar.

Benim zevkimi nereden bilecek?
İç mimarlar mekanınızı kendi zevkine göre değil, sizin zevkinize ve konfor alanınıza göre dekore ederler. Akla bile gelmeyen ama yapıldığında “İşte bu!” diyebileceğiniz birçok dokunuşa imza atarlar.

İçime sinen bir çalışma çıkmazsa ne yaparım?
Size önce istekleriniz doğrultusunda bir proje sunulur, böylece içinize sinmeyen noktalara müdahale edip, istediğiniz revizeleri verebilirsiniz. Böylece çalışmayı önceden görür ve değişiklik yapabilirsiniz.

Yaratıcı mekanlar ortaya çıkar
İç mimarlar, dekorasyon anlamında eğitim almış ve profesyonel çalışmalar yürüten kişilerdir. Bu nedenle de yaşam alanlarınızın her metrekaresini değerlendirerek farklı ve yaratıcı çalışmalar ortaya koyabilirler.

Mimarlar ve mimarlık ofisleri bütçenizi de düşünürler
Düşük bütçelerle harikalar yaratmanızı sağlarlar. Bir iç mimar ile mobilya satın almanız, gereksiz masraftan kaçınmanızı sağlayacaktır. Bu sayede de düşük bütçelerle harika yaşam alanlarına kavuşursunuz.

Gördüğünüz gibi birçok farklı nedenden dolayı dekorasyon sırasında iç mimar ile çalışmak kısa sürede en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır. Bu nedenle hem zamandan kazanmak hem de bütçenizi etkili kullanmak için mutlaka bir iç mimar ile çalışmanızı öneriyoruz.

Sinem Ergün

INARCSTUDIO

INARCSTUDIO Editors

TÜMÜNÜ GÖR